W 2018 będę dla siebie dobra

W tym roku nie robiłam wielkich postanowień. Wyjątkowo, w noworoczny poranek nie zasiadłam przy biurku i nie zapisałam w nowiutkim zeszycie listy planów, marzeń i celów na nowy rok. Zmęczyło mnie spełnianie swoich własnych, wygórowanych oczekiwań. Zbyt wiele list zapełniłam celami, których nie zrealizowałam, żeby po raz kolejny nakładać na swoje barki te same postanowienia. W tym roku postanowiłam tylko jedno, zapisałam to na papierze, ale przede wszystkim w sercu. BĘDĘ DLA SIEBIE DOBRA.

Pewnie wielu z Was wyda się to oczywiste, przecież bycie dla siebie dobrym jest czymś naturalnym. Jednak jeżeli głębiej się nad tym zastanowimy, to zobaczymy że to co w teorii wydaje się oczywiste, w praktyce jest bardzo trudne.

Bycie dla siebie dobrym to dbanie o zdrowy sen, który zapewnia odpowiedni wypoczynek.

Bycie dla siebie dobrym to zdrowe odżywanie, które dostarczana organizmowi energię, a nie zabija go.

Bycie dla siebie dobrym to wartościowe spędzanie czasu, które nas ubogaca.

Bycie dla siebie dobrym to pozwolenie sobie na niedoskonałość i na błędy.

Bycie dla siebie dobrym, to patrzenie na siebie z miłością, podziwem i akceptacją.

Bycie dla siebie dobrym to otaczanie się ludźmi, którzy nas umacniają a nie niszczą.

Bycie dla siebie dobrym to aktywny tryb życia, regularne badania i opieka nad swoim ciałem.

Bycie dla siebie dobrym to znalezienie czasu na swoje pasje i drobne przyjemności.

Nie mogę o sobie powiedzieć, że w codziennej gonitwie pamiętam o tym żeby być dla siebie dobrą. Pamiętam o wykonaniu swojej pracy, pamiętam o projektach na studia, o obiedzie dla Męża, o posprzątaniu mieszkania, ale nie zawsze pamiętam o otoczeniu siebie opieką, na którą zasługuję, i którą tylko ja mogę sobie zapewnić.

Nie wiem czy schudnę konkretną liczbę kilogramów, czy wypracuję konkretne nawyki i zdobędę jakieś certyfikaty, ale wiem, że będę dla siebie dobra. Wsłucham się w głos swojego serca, posłucham co moje ciało ma mi do przekazania i zaopiekuję się sobą z miłością, na jaką zasługuję.

Jeżeli i Ty chciałabyś w 2018 roku (i zawsze) nauczyć się dobroci dla samej siebie, zapraszam Cię do udziału w wydarzeniu, gdzie będę na bieżąco motywować i opowiadać o moich postępach w realizacji postanowienia.