Miłość jest, nawet jak jej nie widać.

Miłość jest nawet jak jej nie widać.

Dziś ostatni dzień akcji Tydzień Małżeństwa w Internecie. Dziękuję bardzo Ewie, że podjęła trud zorganizowania tego wydarzenia. Ewa przygotowała mnóstwo inspiracji i koordynowała całą akcję. Cieszę się, że przez kilka dni Internet był pełen tematów około małżeńskich. Nie pisaliśmy tylko o jasnych stronach. Choć małżeństwo jest piękne, to jednak nie można przymykać oka na trudności. W sieci, najbardziej cenię autentyczność, i na nią postawiłam tworząc moje wpisy z okazji Tygodnia Małżeństwa w Internecie.

Pisałam o tym, że małżeństwo jest fajne, ważne, dobre, trudne, zaskakujące, boskie i ludzkie. W ostatnim dniu akcji piszemy o tym że #małżeństwojestnasze.

Ponieważ wczoraj, kiedy zaczynałam pisać ten wpis, przypadały Walentynki, oraz mijało równiótko 1,5 roku od naszego ślubu postanowiłam napisać o Miłości.

Każde małżeństwo jest inne, wiedzie inny styl życia, inaczej dzieli obowiązki, inaczej spędza wolny czas. Jednak tym co wydaje mi się najbardziej indywidulane dla każdego małżeństwa jest sposób okazywania miłości.

Myślę, że jesnym z kluczy do szczęśliwego małżeństwa, w którym czujemy się dobrze jest rozpoznanie naszego języka miłości. Cóż z tego, że będziemy szczerze kochać drugą osobę, jeżeli nie będziemy mogli przekazać jej tego w sposób dla niej zrozumiały.

Aby poznać wzajemnie swoje oczekiwania, potrzeba rozmowy, wyrozumiałości i umiejętności jasnego przekazywania informacji o swoich odczuciach.

Myślę, że każda para powinna omówić swoje języki miłości. Warto oprzeć się na świetnej książce 5 języków miłości, którą Wam bardzo serdecznie polecam.

Nie opowiem Wam o tym jak my okazujemy sobie miłość, ponieważ to dla mnie zbyt intymne aby o tym mówić. Zapewniam, że mamy całkowicie różne języki miłości, i trochę czasu zajęło nam aby się ich wzajemnie nauczyć, nie mniej jednak, było warto!

Uważam, że małżeństwo jest nasze, właśnie dlatego, że mamy swój własny, niezrozumiały dla innych sposób okazywania miłości. Mamy swój świat, swoje powiedzonka, swoje przyzwyczajenia. Nasze małżeństwo jest w naszych rękach, dlatego codziennie staramy się o nie walczyć i nad nim pracować. Dla obydwojga z nas, podejmowanie wysiłku pracy nad związkiem, to jeden z najważniejszych przejawów Miłości.